Archiv
Galerie

Petr Hanč
Autor: Petr Hanc

Pavla Dobíšková

členka klubu

Je členkou Klubu panenek ČR od roku 2005. Žije ve Frýdku- Místku a od roku 2008 je důchodkyní. Vzhledem ke vzdálenosti od sídla klubu se schůzek klubu může zúčastňovat velmi omezeně. Velmi často je však v písemném kontaktu.

Panenkám se věnuje přibližně od roku 1990 a vlastně si tak připravovala své „nové pole působnosti“ v důchodu – připravovala si základy pro svého „důchodového“ koníčka. Má ráda veškeré ruční práce a kromě paličkování není pro ni problém cokoliv vytvořit a udělat. Vrátit se tak do nádherných let, kdy tyto ruční práce byly součástí téměř každé domácnosti.

Její sbírku představují celuloidové panenky vyrobené v ČSSR, ale také v Německu, Polsku a Japonsku. Její sbírka také obsahuje české porcelánové panenky. Panenky si příležitostně kupuje i dostává darem od známých a neznámých lidí. Velkým pomocníkem a podporou je jí manžel, který dokáže opravit prakticky všechny „nemocné“ panenky mimo těch, které mají poškozenou porcelánovou hlavičku.

Ráda udělá na přání výstavu ze svých panenek. Měla už výstavu v Muzeu hraček pana Čunty ve Frýdku- Místku, kde vystavovala na 40 svých panenek a 5 kočárků.

Muzeum hraček se přestěhovalo do Štramberka a tam má pani Pavla opět své panenky, medvídky i kočárek.

Kontakt mobil :723 450 929, email: ropado@seznam.cz