Archiv
Galerie

Kdo si hraje nezlobí -Lipník nad Bečvou
IMGA0443.JPG

Společná propagace

Pohádkové putování s panenkou hraběnky Emmy.

V roce 2016 se v Klubu panenky ČR  zrodil nápad uspořádat prázdninovou hru pro celé rodiny a zapojit do tohoto projektu okolní turisticky zajímavá místa.A tak byla oslovena tato místa a instalovány tyto výstavy:• Zruč nad Sázavou – pohádky • Ledeč nad Sázavou – medvídci • Světlá nad Sázavou – pokojíčky • Trhový Štěpánov – barbíny • Vlašim – miminka •Podle výsledku se na všech místech zvýšila návštěvnost a všechna místa, kromě Světlé n. S., projevila zájem ve hře pokračovat.  

Prázdninová hra Pohádkové putování s panenkou hraběnky Emmy začínala v Království panenek ve Zruči n. S. Zde  panenky představovaly pohádkové postavičky. A každé  z míst mělo svou pohádku tak, jak Emma postupně po místech cestovala. Konkrétně ve Zruči byla pohádka namluvena na CD a byla pouštěna při prohlídkách, jinak všechna ostatní místa ji měla v písemné formě. Zde je pohled do zručské expozice, i v pohádce totiž figurovala mořská panna. 

Pohádkové putování s panenkou hraběnky Emmy
Mapa míst, kde hra probíhala.
Zruč n.S. – Ledeč n. S. – Světlá n. S. – Trhový Štěpánov – Vlašim. 

Patronkou celé hry „Pohádkové putování s panenkou hraběnky Emmy“ v roce 2016 se stala herečka a zpěvačka Bára Štěpánová. Na fotografii je celý realizační tým, právě s patronkou Bárou.  

Hraběnka Emma se stala  skutečně takovou  neodmyslitelnou součástí akcí Klubu panenky ČR.  Vystupovala již na několika akcích, setkávala se s dětmi, povídala si s nimi a nechávala se s nimi fotografovat.

Klub panenky ČR již několik let spolupracuje také s výstavištěm v Lysé nad Labem, konkrétně s hlavním designérem květinových výstav panem Ing. Vlastimilem Šindelářem, který je také stálým spolupracovníkem televizního Receptáře. Klub panenky dotváří jeho květinová aranžmá.   

Dokonce jsme v Lysé nad Labem dostali příležitost moderovat doprovodný program.
K tomu jsme si přizvali kostýmovanou mladou posilu Elišku a známou  ilustrátorku hlavně dětských knížek Inku Delevovou.   

A také je prezentována práce Klubu panenky ČR formou stánků. Vždy a všude se těší velkému zájmu návštěvníků. Obě fota jsou právě z Lysé nad Labem.  

Zároveň Klub panenky ČR svým vystupováním dělá propagaci  města Zruč nad Sázavou. 

Při svých aktivitách se členky Klubu panenky setkávají s mnoha zajímavými lidmi.Na obrázku s Jiřinou Bohdalovou, Ondřejem Suchým a Jiřím Krytinářem. 

Klub panenky ČR pořádá spoustu  akcí pro děti i dospělé. Jako příklad jsou třeba kostýmované prohlídky zámku ve Zruči nad Sázavou a  samozřejmě Království panenek, kde  už dokáže provést už i nejmladší z „panenkovských“ průvodkyň – Eliška. 

Kostýmovanou prohlídku uskutečnil Klub panenky ČR i v zámeckém parku, kde je také spousta zajímavých míst.  

Taneční soubor Klubu panenky ČR vedený Alenou Zemanovou si zatančil v prostorách zručského zámku, a nejen tam. 

V nově otevřeném Spolkovém domě ve Zruči nad Sázavou uspořádal Klub panenky ČR akci nazvanou „Roztančené jaro“, kde velký úspěch sklidila Klárka Rubarzová. 

Již několikátý rok pořádá Klub panenky ČR  akci – „Škoda lásky“ na oslavu květnových svátků. Akce se koná na nádvoří zručského zámku. 

Protože panenky patří k dětství, je nejvíce akcí pořádáno právě pro děti. Třeba „čarodějnice“ nebo akce  v době školních prázdnin.  

A takovým pohlazením na závěr roku bývá již tradiční koncert, kterým ve Zruči nad Sázavou zahajuje své celorepublikové turné Richard Pachman a sopranistka Dita Hořínková. Klub panenky ČR již několik let udržuje přátelství s oběma jmenovanými. Jejich koncerty vždy uvádí nějakým místním vyprávěním, a třeba právě o hraběnce Emmě a nebo jiné zručské osobnosti.   

Tak to bylo v kostce něco z činnosti Klubu panenky ČR, z jeho historie. Jak vznikl, jak se dostal do Zruče nad Sázavou a co všechno dělá. A že to dělá dobře, o tom svědčí stálá expozice Království panenek, která je rok od roku více navštěvovaná, lidé se sem rádi vracejí, najdou se takoví, kteří sem přijíždějí poněkolikáté a přivážejí s sebou další rodinné příslušníky. Přijíždějí školní výlety i skupiny důchodců, kteří si rádi zavzpomínají na dětství.
O úspěšnosti svědčí i filmové natáčení dokumentů, články v mnoha časopisech o panenkách i jejich tvůrkyních, což lze kdykoliv dokumentovat.
Známá je „nemocnice“ pro panenky Aleny Zemanové na zručském zámku nebo „medvědí sanatorium“ na Šumavě u Romany Mathausové. Dobrou duší Klubu panenky ČR je také Anička Čermáková  z Benešova a její manžel Vašek, který leccos opraví, třeba u skříňky či kočárku.
Dobrou práci odvádějí i další členky Klubu panenky ČR, které po republice prezentují spolek svými výstavami a doplňují svými exponáty stálou výstavu ve Zruči nad Sázavou.
A vše by nešlo bez obětavých průvodkyň v Království panenek na zručském zámku.

Klub panenky ČR se snaží o co největší návštěvnost, a veškerý zisk předává do pokladny města. A vedení města zase každoročně spolku poskytne nějakou tu dotaci na činnost.

Začal se psát rok 2017 a Klub panenek ČR vystupuje s novou prázdninovou hrou nazvanou „Šaty jako z pohádky“, do které  přizval další turisticky atraktivní místa v regionu i mimo něj.

•Zruč nad Sázavou – Šaty jako z pohádky

•Ledeč nad Sázavou – Méďa, medvěd, medvídek

•Rataje nad Sázavou – Babiččiny kočárky

•Babiččiny kočárky Uhlířské Janovice

•Trhový Štěpánov – Móda 1. republiky

•Stránov – Expozice starých hraček

a mimo hru ještě zámek v Horní Libchavě.

Jak se hra vydaří, to ukáže čas. Jisté je, že oficiální představení  hry je v sobotu 20. května v Ratajích nad Sázavou, otevření všech expozic pak odstartuje 27. května. Závěr bude na Pohádkovém plese ve Zruči nad Sázavou 16. září 2017. A pokud by se někdo během prázdnin nudil, může si přijít do Království panenek ČR ve zručském zámku ušít „knoflíčkovou panenku“ nebo vyzvednout střih na panenku pro UNICEF.

A velkým dnem se pro Klub panenky ČR  stal 2. květen 2017, kdy byl se svojí činností zařazen mezi regionální produkty Kutnohorska v oblasti cestovního ruchu s právem užívat tohoto loga.  

Leave a Reply