vystava_klimkovice_2010
Autor: Sylva Tyrlikova

Pohádkové putování s panenkou hraběnky Emmy

Klub panenky ČR vznikl v roce 1999 v Praze a pořádal příležitostné výstavy. V roce 2010 nalezl stálé útočiště na zámku ve Zruči nad Sázavou. Zajímavou postavou na tomto zámku byla kdysi šlechtična Emma, kterou si členky Klubu panenky zvolily za takového maskota svých akcí.
V současné době již Klub panenky ČR disponuje takovým množstvím exponátů, že je nelze na jednom místě vystavit, a proto se zrodil zajímavý nápad v podobě letní hry nazvané „Pohádkové putování s panenkou hraběnky Emmy“.
Osloveny byly další čtyři turisticky zajímavé objekty, v nichž Klub panenky ČR nainstaluje samostatné tematické výstavy.
Cílem hry bude přilákat co nejvíce návštěvníků do všech těchto míst. Úkolem hráčů bude na každém navštíveném místě získat razítko.
Hra bude oficiálně představena na tiskovce, která se uskuteční 21. května v areálu zámku ve Světlé nad Sázavou, kde účast přislíbila i panenková patronka herečka Bára Štěpánová.
Oficiálně pak bude hra odstartována na všech pěti místech 28. května a hrát se bude až do 4. září.
A celé pohádkové putování 2016 bude završeno ve Zruči nad Sázavou Pohádkovým plesem 17. září, kde budou zároveň vylosováni nejúspěšnější sběratelé razítek. Připraveny jsou pohádkové ceny.

Všech pět nej:
Zruč nad Sázavou – NEJmilejší pohádky
Světlá n. Sázavou – NEJhezčí kočárky a pokojíčky
Vlašim – NEJroztomilejší miminka
Ledeč n. Sázavou – NEJvětší výstava medvídků
Trhový Štěpánov – NEJparádivější panenky

Každé z míst se bude moci pochlubit i svou pohádkou.

Těšíme se na vaši účast ve hře
Pohádkové putování s panenkou hraběnky Emmy
2016
1. Zruč nad Sázavou – kromě stálé expozice zde bude možno se přenést do světa pohádek. Pohádkové postavičky vystoupí z nejmilejších knížek a sejde se Princezna se zlatou hvězdou na čele s Popelkou a třeba i s Princeznou na hrášku nebo Malou mořskou vílou, Sněhurkou a sedmi trpaslíky a dokonce i s Harry Pottrem. A to není zdaleka výčet všech pohádkových postav, bude jich opravdu mnoho.
Však uvidíte sami, přijďte si pro razítko do Království panenek na zručském zámku – 3. patro.
2. Světlá nad Sázavou – zámek, v němž najdete kromě zajímavých stálých expozic i část s naší hrou, v níž vám představíme svět kočárků, v nichž budou odpočívat panenky a dále pokojíčky, které neodmyslitelně k panenkám a holčičím hrám patří.

3. Vlašim – objekt bývalé Občanské záložny. Zde najdou útočiště miminka, starší i úplné novinky – miminka rebornová, která jsou tak podobná opravdovým miminkům, že budete mít obavu, abyste je nevzbudili a nerozplakali.

4. Ledeč nad Sázavou – na hradě budou medvědi! Ale nebojte se, jsou plyšoví, i když někteří opravdu velcí. Zaujmou vás ale i ti úplně nejmenší. Pokud nevěříte, přijďte se podívat a nezapomeňte na razítko! Chybělo by vám do slosování.

5. Trhový Štěpánov – v tamním Spolkovém domě najdete expozici panenek Barbie. Budou zde klasické tyto panenky, ale také naopak úplně v jiné podobě a pak třeba ty nejmodernější typu Monster High. No, a co by to bylo za panenky Barbie, kdyby si nepřizvaly také své Keny.
Prostě přijďte a uvidíte, jak se dá i s touto moderní štíhlou panenkou vyhrát.
Pamatujte na razítko na každém místě!!!
Nezáleží na tom, v jakém pořadí místa navštívíte.

Otvírací doby objektů a kontakty:

Zruč nad Sázavou: denně po-ne 10-17 h. www.klubpanenkycr.cz
e mail: klub.panenky.cr@seznam.cz tel.: 603 810 899 A. Zemanová

Vlašim: čt-ne 13-17 h., skupiny kdykoliv po dohodě www.facebook.com/galerieobcanskazalozna tel.: 775 776 777 – M. Bísek

Ledeč nad Sázavou: út-ne 10-16 h. www.hrad-ledec.cz e mail: hrad@ledecns.cz tel.: 731 612 457 – průvodci

Světlá nad Sázavou: út-ne 10-17 h. www.zameksvetla.cz e mail: info@zameksvetla.cz tel.: 569 333 558 – info

Trhový Štěpánov: po-pá 9-16, so-ne 13-16 www.trhovystepanov.cz e mail: spolkovy.dum@seznam.cz tel.: 724 188 645 – Mgr. St. Kužel