Archiv
Galerie
Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /www/klubpanenkycr.cz/klubpanenkycr.cz/wp-includes/rss.php on line 577

Petr Hanč
Autor: Petr Hanc

Archive for the ‘Výrobky’ Category

Doll Prague 2011 – Výrobky členů klubu

Dnes bych se vrátila ještě k výstavě Doll Prague, která proběhla na Vinohradech v prosinci minulého roku a představila Vám výrobky členek klubu, které na výstavě byly k vidění a některé bylo možné i zakoupit. Své výrobky představily : A.Zemanová, R.Mathausová, K.Kotyková, D.Kašparová, rodina A.Čermákové, D. Molitorisová , M. Fritscherová i V.Lázničková

Mezinárodní soutěž amaterských tvůrců reborn panenek

Dvě naše členky Marie Hodečková a Martina Hoňková posílají dvě své panenky do soutěže amatérů reborn panenek, která se koná na festivalu medvídků a panenek v Sonnenbergu . Reborn miminko, které přihlašuje  Marie Hodečková se jmenuje Irenka  a je to kit Devine od Tamie Yarie . 

 Již v loňském roce na festivalu získala její panenka bronzové ocenění. Blahopřejeme a přejeme aby i Irenka na letošním festivalu byla úspěšná.

Snímky oceněné panenky

DSCF2574 DSCF2575 DSCF2576

Snímky Irenky

L1010495 L1010498 L1010500

Paní Martina Hoňková  letos  poprvé také  poslala jednu svou panenku do soutěže na výstavu v německém Sonnebergu. panenka se jmenuje Dášenka a je vyrobena z kitu Daisy od Adrie Stoete

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přejeme hodně úspěchu.

Romanka vzpomíná

V čísle  2/2011  odborného magazínu Panenka byl zveřejněn článek Romanky Mathausové, ve kterém vzpomíná jak vznikala její dílna  ručně šitých medvídků POHODA MEDVĚDÍ.

Tak jako každá maminka nejprve tvořila textilní drobnosti pro své děti. Když děti odrostly, vstoupila v roce 2001 do klubu Panenky ČR a podílela se na realizaci výstav panenek a medvídků. Medvídci jí natolik učarovali, že se začala zabývat jejich ruční výrobou. První nezdary ji neodradily a dnes, po deseti letech, je uznávanou odbornicí. Dokáže ve své dílně – sanatoriu v Rejštejně na Šumavě, vytvořit originálního medvídka, panenku ale i zachránit velmi vážně nemocného-poškozeného medvídka.

Oceněním její originální práce je získání prestižní značky „Šumava-originální produkt“ v roce 2008.

Ukázka práce : foto Karkulka, Tulák

DSC06253 DSC06311

Seznámit se podrobněji s prací autorky článku  můžete v magazínu šéfredaktorky paní Aleny Sládkové PANENKA , nebo také v Království panenek na zámku ve Zruči nad Sázavou.

Další ukázky práce Romany Mathausové je také možné zhlédnou v galerii zde